האם פטרת ציפורניים מדבקת ?

האם פטרת ציפורניים מדבקת?

האם פטרת ציפורנים מדבקת? כן, פטרת הציפורניים מדבקת. היותה של פטרת ציפורניים מדבקת היא אחת הסיבות לשכיחות הגבוהה של הידבקויות בפטרת בקרב האוכלוסיה, למרות שעיקר הסובלים מהופעתה היא האוכלוסיה המבוגרת, ומייד נסביר מדוע זה כך.

פטרת ציפורניים זה מדבק

פטרת ציפורניים היא נגע מדבק, כאמור, ובכך אין ספק. ההידבקות שכיחה יותר בכפות הרגליים, והפטרייה מתבטאת בעיבוי הציפורן, בשינוי צבעה ובעכירותה, ולעיתים היא מלווה בכאב קל. ההידבקות בפטריה אינה גלויה לעין ואינה מלווה בשום סימפטומים. לוקח זמן מרגע ההדבקה עד שהפטריה משרישה וגדלה, ואנו יודעים על קיומה רק כשהיא גדולה מספיק, ולא ברגע ההידבקות עצמו. זו אחת הסיבות לשכיחות ההידבקות בפטריות, או ליותר דיוק- לשכיחות הופעת פטרת הציפורניים באוכלוסיה המבוגרת, ולכן אנחנו ממליצים על טיפול בפטרת ציפורניים ברגע אבחון הפטרת.

איך נזהרים מפטרת ציפורניים הדבקות?

ישנם גורמים שונים המעלים את הסיכוי להידבקות בפטרת. מכיוון שפטריות גדלות במקומות חמים ולחים יש להיזהר מהידבקות במקומות כמו סאונה וחדר כושר ולנעול כפכפים בכניסה אליהם, ולהימנע מללכת עם נעליים סגורות במשך שעות רבות ביום או לנעול נעליים של מישהו אחר. כמו כן, כדאי להיזהר מפני הידבקות מבני משפחה אחרים, ולהקפיד לטפל בכל נגע עורי מייד בתחילתו.

מה עושים אם נדבקים?

אם הגעתם עד כאן כנראה כבר הבנתם האם פטרת ציפורניים מדבקת או לא, אך נשאלת השאלה מה עושים לאחר ההידבקות. כאמור, במקרה שאתם מגלים שנדבקתם בפטרת ציפורניים, מדובר כבר בהדבקה ותיקה יחסית. ניתן לבדוק האם נדבקתם בכל רגע נתון, בבדיקות פשוטות שנעשות בקופות החולים, גם לפני הופעת הפטריה בצורה גלויה. אם כבר נדבקתם, ואתם רואים זאת, כדאי לגשת לקבל טיפול מיידי. אין צורך להסיר את הציפורניים, ומרבית התרופות אינן יעילות, אך כיום טכנולוגיית הלייזר נרתמת לשירותינו גם בתחום ההידבקות בפטריות ציפורניים, והטיפול היעיל והמהיר ביותר כיום הוא טיפול בלייזר.