הסרת פטרת הציפורניים בשיטת IPL – המדריך המלא

הסרת פטרת הציפורניים בשיטת IPL – המדריך המלא

נשים וגברים רבים בישראל סובלים מפטרת הציפורניים. לרוב, האזור שנפגע הכי הרבה מפטרת הן ציפורניי הרגליים, אך הפטרת יכולה להופיע גם בציפורני הידיים. לאור שכיחותה הגבוהה של פטרת הציפורניים בקרב האוכלוסייה, בעיקר בקרב אוכלוסיה מבוגרת, פותחו בשנים האחרונות מגוון טיפולים בתחום, החל מטיפולים ברפואה קונבנציונאלית כגון שימוש בכדורים ומשחות ועד טיפולים בשיטות מודרניות ומתקדמות כמו טיפול בלייזר או הסרת פטרת הציפורניים בשיטת IPL. במאמר זה תקבלו הסבר מקיף אודות הטיפולים השונים, ובעיקר אודות הסרת פטרת בשיטת IPL.

מהי פטרת ציפורניים

לפני שדנים בטיפולים השונים חשוב להבין מה היא פטרת ציפורניים וכיצד ניתן להידבק בה. קיימים ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים – פטרת דיסטלית, המתחילה בקצה מיטת הציפורן; פטרת ציפורניים לבנה ושטחית; ופטרת ציפורנים פרוקסימלית, הפוגעת בבסיס הציפורן. כל סוגי הפטרת מלווים בתסמינים דומים, הכוללים בין היתר שינוי במבנה או בצבע הציפורן, שהופכת להיות לבנה, צהובה או עכורה, וכן יכולים להגיע עד למצב חריף בו הציפורן מתחילה להיפרד מהעור.

בדיקה ואבחון

כדי לדעת מאיזה סוג פטרת אתם סובלים ואיזה טיפול הכי יתאים עבורכם מומלץ ללכת לבדיקה קלינית אצל רופא עור ואף לערוך בדיקת מעבדה. חשוב לא להתמהמה עם הבדיקה משים שככל שתקדימו לאבחן את הפטרת ולהחיל לטפל כך יגדלו סיכוייכם להחלים. ישנם סוגי פטרת שמספיק לטפל בהם מקומית, בין אם זה במשחות ובין אם זה בטיפול טבעי בעזרת מריחת שמן עץ התה או שימוש במי חמצן, וישנם סוגי פטרת הדורשים טיפול מעמיק יותר כמו הסרת פטרת הציפורניים בשיטת IPL.

טיפול בפטרת בשיטת IPL

שיטת IPL לטיפול בפטרת ציפורניים היא שיטה העובדת עם אנרגיית לייזר. זהו טיפול הנעשה באמצעות הבזקים של קרן אור החודרת לתוך הציפורן למשך זמן ממושך, מגיעה עד לאזור הנגוע בפטרייה והורגת את הנבג שלה. בכך היא עוצרת את התפתחות הפטרייה ומצליחה להביא לגדילה מחודשת ובריאה של הציפורן. מחקרים מראים כי הסרת פטרת הציפורניים בשיטת IPL היא יעילה ואפקטיבית ביותר. בכלל, בכל הנוגע לטיפולי הסרת פטרת ציפורניים IPL היא שיטה שלא רק מוכיחה את עצמה כל פעם מחדש אלא גם מאושרת על ידי ארגון ה-FDA  האמריקאי.

גאווה מקומית

לסיום, תשמחו ודאי לדעת שמכשיר ה-IPL לא רק שהוכח כיעיל בטיפול בפטרת ציפורניים, אלא מטפל גם בבעיות עור נוספות כגון הסרת שיער גוף מיותר, פיגמנטציה, אקנה ועוד, וגם הומצא בישראל והפך למוכר בכל רחבי העולם כבר למעלה מ-20 שנה. נראה, אם כן, שיש על מה לסמוך ולהיות רגועים כאשר מדובר בטיפול הסרת פטרת הציפורניים בשיטת IPL.