הסרת פטרת ציפורניים בלייזר דרך קופות חולים – סיקור

הסרת פטרת ציפורניים בלייזר דרך קופות חולים – אלטרנטיבות לטיפול בפטרת ציפורניים

אם יצא לכם לשמוע את צירוף המילים "פטרת ציפורניים" ואינכם יודעים על מה מדובר הרי שמצבכם מצוין אך אם אתם מכירים את הנושא הכאוב ומתמודדים איתו אולי נוכל לעזור ולספק לכם מידע שימושי. במאמר זה נסביר מהי פטרת הציפורניים, כיצד ניתן להימנע ממנה, איך לבדוק האם היא אכן קיימת, אילו טיפולים יכולים לסייע עם דגש על טיפולים נגד פטרת ציפורניים שמציעות קופות החולים: מכבי, לאומית, כללית ומאוחדת וטיפולים נוספים בהם ניתן לבחור.

אז מה זה פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים נוצרת בעקבות מעבר פטריות כתוצאה מדריכה על שטח מזוהם או מים שעמדו זמן רב, מכאן ניתן להבין שבריכות, ג'קוזי ומקלחות משותפות מהוות מקומות "אסטרטגיים" בהם ניתן להדבק בפטרת ציפורניים. דבר נוסף שמסייע להתפתחותן של הפטריות הוא חום וזיעה.

ברוב המקרים מופיעה פטרת הציפורניים בציפורני הרגליים – בבהונות, אך היא יכולה להופיע גם באצבעות הידיים, כמו כן, היא נפוצה יותר בקרב מבוגרים, למרות שהיא תוקפת גם צעירים. סימני הזיהוי של הפטרת הם: ציפורן עבה שמתחתיה מופיע חומר בצבע שחור, חום או לבן וניתוק ציפורן.

כפי שציינו – ברוב המקרים תופיע הפטרת ברגליים, בבהונות ותתפשט לעבר שאר האצבעות. בתחילה, הפטרייה לא תהווה סיכון בריאותי ותפגע "רק" במקרה האסתטי של הציפורן אך פטריה שאינה מטופלת עלולה להתפשט, לפגוע בשאר הציפורניים, לגרום לכאב, לצור ריח רע, לגרום לפטרת בכפות הרגליים ואף לזיהום של העור.

הפתרון הטוב ביותר – פשוט להיזהר – להקדים תרופה לפטרייה

הדבר הכי טוב כמובן הוא לנסות להימנע מהדבקות בפטרת ציפורניים – לא להתקלח במקלחות שאינן נקיות ואם אין ברירה להקפיד להיכנס רק עם כפכפים. כמו כן, רצוי שלא ללכת עם כפות רגליים יחפות במקומות ציבוריים, לשמור על כפות הרגליים יבשות ונקיות, לא להשתמש בקוצץ או במספריים בו השתמש אדם אחר, לא לעמוד במים שעמדו הרבה זמן, לא להיכנס לג'קוזי ציבורי (שעלול לגרום גם לדלקות בשלפוחית השתן), להימנע מנעילת נעליים סגורות לאורך זמן רב, לשים לב שלא ללכת על משטח שעשוי להיות מזוהם ולהימנע מבניית ציפורניים וקישוטים קוסמטיים שמעטרים את ציפורני הידיים, במידה שבוצעה בניית ציפורניים והופיעה פטרייה יש להסיר את הבנייה.

איך בודקים האם ישנה פטרת ציפורניים?

אם קיים חדד לקיומה של פטרת ציפורניים יש לגשת לאבחון, בצורה זו ניתן לדעת האם מדובר בפטרת ציפורניים באופן וודאי ולא במחלת ציפורניים אחרת.

אבחון פטרת ציפורניים מתבצע באמצעות שתי בדיקות – הבדיקה הראשונה נקראת: משטח ישיר, במהלכה נלקחת דגימה קטנה מהציפורן, נצבעת ונבחנת תחת מיקרוסקופ.

הבדיקה השנייה היא ביצוע תרבית, במהלכה נזרעת הדגימה ועוברת גידול במשך תקופה שיכולה להגיע לחודש ויותר. הבדיקות לא גורמות לכאב וניתן לקבוע תור ולבצע אותן בקופת החולים אליה שייכים. חשוב לציין כי כדי לבצע את הבדיקה יש להימנע ממריחת קרמים ולקים על הציפורניים במשך 10 ימים בטרם הבדיקה.

טיפול בפטריות בציפורניים – מטיפולים שמתבצעים לבד ועד טיפולים שניתנים על ידי קופות החולים: מאוחדת, כללית, לאומית ומכבי

ברגע שמזהים שקיימת פטרת ציפורניים יש להתחיל טיפול. קיימים מספר טיפולים נגד פטרת ציפורניים. חלק מהאנשים מנסים לטפל בפטרת באופן עצמאי ורוכשים מוצרים שאינם דורשים מרשם מרופא, לרוב, הטיפולים הללו לא יעילים.

הטיפולים הנפוצים ביותר שניתנים על ידי ארבעת קופות החולים בישראל – קופת החולים מכבי, קופת חולים כללית, קופת חולים לאומית וקופת חולים מאוחדת הינם טיפולים מקומיים שכוללים שימוש בלקים, נוזלים וקרמים או טיפולים שכוללים שימוש בכדורים כמו למשל: איטראקונאזול, טרבינאפין ו-פלוקונאזול, אך לפני שמחליטים להשתמש בכדורים יש להתייעץ עם הרופא ולבצע בדיקה של תפקודי כבד ובדיקת דם. יש לציין שקיימים אנשים שאינם יכולים להשתמש בכדורים, בין האנשים הללו ניתן למנות: חולי לב וחולי סכרת. במידה שהמטופל משתמש בכדורים עליו לבצע בדיקה של תפקודי כבד פעם בחודש. הכדורים האנטיביוטיים עשויים לסייע לחלק מהאנשים במידה שהם אכן נמצאו מתאימים לטיפול בכדורים.

מעבר לעובדה שלא כל המטופלים מתאימים לטיפול בכדורים יש לטיפול התרופתי חסרונות נוספים – ראשית, הוא דורש המתנה של מספר חודשים (כמו רוב הטיפולים) וגם אז לא בטוח שהוא יסייע ושנית – לפעמים עלולות להיות תופעות לוואי כגון: פגיעה בקיבה, בכבד והשפעות בין תרופתיות. תופעות לוואי נוספות עשויות להיות: כאבי בטן, פריחה ושלשול. כמו כן, יכול הכדור טרבינאפין לגרום לפגיעה בחוש הטעם ולא רצוי להשתמש בכדורים במהלך הריון או הנקה.

מטיפולים טבעיים ועד ניתוח כואב במיוחד

נוסף על טיפולים בפטרת ציפורניים שניתנים על ידי קופת חולים מאוחדת, קופת חולים כללית, קופת חולים מכבי וקופת חולים לאומית שכוללים בעיקר שימוש בכדורים ניתן לנסות לטפל בפטרת ציפורניים באמצעות טיפולים טבעיים כמו למשל: משחות או טיפות שמורכבות משמן עץ התה בשילוב הפחתה בצריכת פחמימות וסוכרים. טיפולים טבעיים נוספים הינם: ניקוי רעלים ודיקור סיני.

טיפול אחר הינו המסת ציפורן, מדובר בטיפול שאינו מומלץ משום שהוא ניתוח כואב שדורש זמן החלמה ממושך וכל זאת לא מבטיח שהפטרייה תעלם, הסיבה לכך היא שלרוב נמצאים שורשי הפטרייה מתחת לציפורן.

חשוב לדעת שטיפולי פטרת הציפורניים דורשים מהמטופל להתמיד ולנהוג בסבלנות משום שהם ממושכים ביותר, הפטרייה העקשנית אינה ממהרת להעלם והציפורן גדלה באיטיות.

פטרת ציפורניים – טיפול בלייזר

טיפול איכותי שיכול לסייע בהשמדת הפטרייה יכול להתבצע באמצעות לייזר. יתרון משמעותי של הלייזר הוא שהוא מתאים לכל האנשים שלא יכולים להשתמש בכדורים ולאנשים שלא מעוניינים להסתכן בהופעת תופעות לוואי. כמו כן, יש לטיפול 80% הצלחה. חשוב לציין שהתחום עדיין נמצא בשלבי מחקר. נוסף על כך, יכולות קרני הלייזר לחדור לציפורן ולפגוע בפטרייה באופן ישיר – דבר שהתכשירים המקומיים לא יכולים לעשות והטיפול לא גורם לתופעות לוואי ואינו פוגעים בציפורן או במערכות אחרות בגוף.

את טיפולי הסרת פטרת ציפורניים בלייזר ניתן לבצע בכל גיל כאשר הטיפול מתקיים פעם אחת בשבוע ונמשך כ- 10 פגישות בממוצע כך שלמרות שהטיפול אינו נעים כדאי לשקול לבצעו.

לרוב לא יציעו קופת חולים מכבי, קופת חולים לאומית וקופת חולים כללית ומאוחדת טיפולי לייזר לפטרת ציפורניים ולכן, אם בוחרים להסיר את הפטרייה באמצעות לייזר יש לפנות למכונים המובילים שמתמחים בהסרת פטרת ציפורניים בלייזר.

מעוניינים להסיר את הפטרייה המטרידה באמצעות לייזר? צרו קשר וקבלו הצעות מחיר

חלק מהמטופלים מחליטים לטפל בפטרת הציפורניים באמצעות שימוש בכדורים, לכן הם פונים אל קופת החולים שלהם שיכולות להיות: מכבי, מאוחדת, קופת חולים כללית או קופת חולים לאומית, מבצעים את הבדיקות הנחוצות כדי לבדוק האם הם יכולים לקבל את הטיפול התרופתי ואם נמצא שהם יכולים להשתמש בכדורים – מקבלים מרשם ומתחילים בטיפול תוך הקפדה על ביצוע בדיקות מידי תקופה.

אם אתם סובלים מפטרת ציפורניים ולא יכולים לקבל טיפול באמצעות כדורים או לא מעוניינים להסתכן בתופעות הלוואי שעלולות להופיע במקרים של טיפול בכדורים תוכלו לצור קשר עם המכונים המובילים בתחום הסרת פטרת ציפורניים בלייזר.  אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בתיבה ולקבל הצעות מחיר.