טיפול ביתי בפטרת הציפורניים

טיפול ביתי בפטרת הציפורניים

אם זיהיתם שחל שינוי בצבע ובמבנה של הציפורן שלכם ייתכן שיש לכם פטרייה בציפורניים אך כדי להיות בטוחים בכך יש לבצע בדיקת מעבדה ולהמתין לקבלת תוצאות הבדיקה. במידה והתגלה כי אכן יש לכם פטרייה בציפורניים תוכלו לטפל בה במגוון דרכים. חלק מהטיפולים יכולים להתבצע באופן עצמאי בביתכם. חשוב לציין כי טיפול עצמי בפטרת ציפורניים לוקח זמן ודורש התמדה וסבלנות.

טיפול ביתי בפטרת הציפורניים – להן 10 אפשרויות לטיפול בפטרייה המטרידה:

  1. קרמים – תוכלו לטפל בפטרייה באמצעות קרמים נגד פטריות, בין הקרמים הללו ניתן למצוא את למיסיל, אגיסטן, פטריון ועוד. החיסרון של הקרמים הוא שהם לא מצליחים לחדור לגמרי לציפורן.
  2. לק – ניתן לטפל בפטרייה באמצעות לקים שונים שנקראים בשם לוסריל או מיקוסטר. את המיקוסטר צריך למרוח בכל יום ויש להקפיד לנקות את הציפורן הנגועה באצטון לפני המריחה. לוסריל צריך למרוח רק פעם בשבוע. לפני שמורחים את הלק צריך לנקות את הציפורן באצטון.
  3. טיפות – אפשר לטפל בפטרייה באמצעות טיפות, כמו למשל: אגיספור או אגיסטן.
  4. נוזל Sol. Agispor – יש למרוח את החומר על הציפורן החולה. הטיפול צריך להתבצע פעם ביום.
  5. שמן עץ התה (טיפול סבתא) – לפני הטיפול צריך לנקות את הציפורניים באמצעות אלכוהול, לאחר שהציפורן נקייה יש לשים עליה את השמן. חשוב לבצע את הטיפול בכל יום.
  6. פרוביוטיקה (טיפול סבתא) – באמצעות הפרוביוטיקה אשר מכילה חיידקים "טובים" ניתן לנטרל את ההשפעה הרעה של החיידקים המזיקים אשר תורמים להתפתחות הפטרייה. יש לקחת את התוסף בכל יום.
  7. ליסטרין (תרופת סבתא) – הליסטרין שמיועד לשטיפת פה מחטא את הפטרייה. יש להשרות את הציפורן הנגועה בליסטרין יחד עם מים חמים, להשאיר את הציפורן הנגועה בחומר במשך 30 דקות ולבצע את הטיפול פעם ביום.
  8. מלח אפסום וחומץ תפוחים (תרופת סבתא) – יש לקחת קערה ולמלא אותה בשליש כוס של מיץ תפוחים טבעי. לאחר מכן יש להוסיף 2 כוסות של מים חמים ושליש כוס של מלח אפסום. לאחר ש"התבשיל" מוכן יש לטבול את הציפורן הנגועה בקערה ולהשאיר אותה בפנים במשך חצי שעה. יש לבצע את הטיפול פעם עד פעמיים בכל יום.
  9. אמטריקס  – תכשיר שיכול לטפל בפטרת ציפורניים. התכשיר הגיע משוודיה והוא מכיל גליקול, פרופילן, חומצה לקטית ואוריאה – חומרים אלה מעכבים את יכולת הצמיחה של הפטרייה ועוזרים לה להחלים. יש למרוח את התכשיר על הציפורן הנגועה פעם ביום.
  10. תרופותבין התרופות השונות שנלחמות בפטרת הציפורניים ניתן למצוא את פלוקנול, איטראנול, לימיסל, טריקאן ועוד. התרופות דורשות מרשם מרופא.

10 הטיפולים שהוזכרו יכולים לסייע בהשמדת הפטרייה, אך חשוב לזכור להתמיד ולפעול בהתאם להנחיות.