כל מה שרצית לדעת על טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן

עוד דרך לטפל במקרי פטרת ציפורניים  זה באמצעות מי חמצן, נפרט בכתבה זו איך עושים זאת

פטרת ציפורניים היא אחת התופעות המציקות ביותר שקיימות. מעבר למראה הלא אסתטי, מדובר בזיהום אשר יכול לעיתים להחמיר עד כדי התפוררות הציפורן והיפרדותה מהעור, ובשל כך מומלץ להתחיל לטפל בו כמה שיותר מוקדם. קיימים מספר טיפולים עבור פטרת ציפורניים וביניהם טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן, טיפול בעזרת לייזר, טיפול בעזרת טבליות יעודיות ואף טיפול בעזרת שמן עץ התה. במאמר זה תקבלו את כל המידע אודות הטיפול בעזרת מי חמצן בפטרת ציפורניים.

סוגים שונים של פטרת ציפורניים

לפני שנגיע להסבר אודות הטיפולים השונים, חשוב ללמוד כי קיימים ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים. כל שם מתאר את האזור שבו מתחיל הזיהום. הסוג הראשון נקרא פטרת ציפורניים דיסטלית. זיהום זה מתחיל בקצה מיטת הציפורן וגורם לאזור זה להראות צהוב או לבן. אם זיהום זה מחריף הוא עלול להגיע עד התפוררות הציפורן ועלול להיות קשה לטיפול. הסוג השני נקרא פטרת ציפורניים לבנה ושטחית. זיהום זה משפיע בעיקר על השכבה העליונה של הציפורן ולכן ניתן לטפל בה יותר בקלות. סוג נוסף נקרא פטרת ציפורניים פרוקסימלית. הזיהום פוגע בבסיס הציפורן ועלול, גם הוא, להביא למצב של הפרדות הציפורן מהעור.

סוג הטיפול בהתאם לאבחון

עבור כל סוג זיהום יתאים סוג טיפול אחר, ולכן לפני שבוחרים בשיטת הטיפול חשוב ללכת לבדיקה ואבחון מקצועיים. כאמור, ישנם סוגים קלים יותר לטיפול וישנם סוגים אשר קשים יותר לטיפול. כך או כך, אם יש לכם חשד שנדבקתם בפטרת ציפורניים אל תמהמהו משום שחשוב לתפוס את הזיהום בשלביו הראשונים ובכך להעלות את הסיכויים להצלחת הטיפול, בין אם יהיה זה טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן, בלייזר או באופן אחר.

טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן

הטיפול בפטרת ציפורניים בעזרת מי חמצן צריך להיעשות על בסיס יומיומי ולאורך מספר חודשים על מנת להשיג תוצאות מיטביות. לפני הטיפול במי חמצן יש לגזור את הציפורניים ככל הניתן ולנקותן היטב. יש לערבב מי חמצן בריכוז של 3 אחוזים עם מים חמים ולהשרות בתוכם את הרגליים למשך 30 דקות לפחות. לאחר מכן חשוב לייבש את הרגליים היטב ולאפשר להן להתאוורר למשך זמן ארוך. אין למרוח לק על הציפורניים לאחר הטיפול שכן הלק יכול לפגוע באפשרות האוורור.

כיצד הטיפול במי חמצן עובד

כאשר משרים את האזור הנגוע בפטרייה במי החמצן משנים את מידת החומציות שסביב העור והציפורן. הפטרייה, שהינה בעצם יצור חי, נפגעת כאשר משתנה סביבת החיים שלה, והדבר אף יכול למנוע את הופעתה החוזרת.

דרכי טיפול נוספות

כאמור, מלבד טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן, ניתן לטפל בפטרת גם בעזרת לייזר, הנחשב לטיפול היעיל ביותר שיש היום. הלייזר פולט אנרגיית אור בעוצמה גבוהה שהורסת את הפטרייה. על פי מחקרים שנעשו, ניתן לומר שהטיפול בלייזר הוא יעיל וישנם דיווחים על הצלחה של כ-90 אחוז בשלושה חודשים. עם זאת, על מנת להשיג תוצאות מיטביות, ואף למנוע את הישנות הפטרייה, על הטיפול להיות רציף וארוך, עד כשנה. מלבד זאת, חשובה מאוד גם המניעה. אם סבלתם מפטרת ציפורניים וטופלתם בהצלחה הקפידו כעת על הגיינה יתרה, אווררו הרבה את הרגליים ודאגו לניקיון הציפורניים וגזירתן.