טיפול תרופתי בפטרת ציפורניים

טיפול תרופתי בפטרת ציפורניים

בין מגוון הטיפולים שנלחמים בפטרת ציפורניים ניתן לטפל בפטרייה באמצעות כדורים. במאמר זה נסביר על כמה סוגי כדורים שיכולים לטפל בפטרת.

טיפול תרופתי בפטרת ציפורניים

טיפול תרופתי בפטרת ציפורניים יכול להתבצע באמצעות הכדורים הבאים:

* תרופות מהדור החדש – איטראקונאזול וטרבינאפין – שתי התרופות יכולות לטפל בפטרת בזמן קצר יחסית ולרוב הטיפול מצליח. כמו כן, אין לתרופות הרבה תופעות לוואי. למרות זאת תופעות הלוואי האפשריות הינן: פריחה, בחילה, הקאה או תחושה רעה אחרת. תופעת לוואי נדירה של איטראקונאזול היא נזק בכבד ואם יש סימנים להתפתחות המחלה יש להפסיק את השימוש. במידה והמטופל סובל מאלרגיה או במידה ויש חשש באינטרקציה בין תרופות אין להשתמש בהן. במקרים רבים ניתן לשלב בין הכדורים ובין טיפול מקומי. תופעות הלוואי של הטרבינאפין עשויות להיות: פריחה, גירודים בעור, כאבי ראש, כאבי בטן, הקאה וסחרחורת.

* דיפלוקאן – תרופה שמשמידה פטריות אך ביחס לתרופות האחרות שנלחמות בפטרת ציפורניים היא נחשבת לפחות יעילה. תופעות הלוואי האפשריות של התרופה הינן: תפרחת, שלשולים, בחילה, נפיחות ועוד.

*פלוקונאזול – התרופה יעילה ביותר ובעלת מעט תופעות לוואי. חשוב לציין כי למרות שהיא תרופה מוכרת היא עדיין נמצאת בשלבי אישור של ה – FDA עבור טיפול בפטרת ציפורניים.

שימוש בכדורים מסוימים עשוי להיות יעיל ביותר ולהשמיד את הפטרייה אך כפי שנכתב – הכדורים עשויים לגרום לתופעות לוואי שונות.