מה זה פטרת ציפורניים?

חושדים שיש לכם פטרת ציפורניים אך לא ממש בטוחים? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה ננסה להסביר בקצרה מה זה פטרת ציפורניים, כיצד ניתן לזהות אותה, מה גורם להתפתחותה וכיצד ניתן להפחית את הסיכון לחלות בה.

אז מה זה פטרת ציפורניים וכיצד ניתן לזהות אותה?

פטרת ציפורניים הינה זיהום פטרייתי שנמצא מתחת לציפורני הידיים או הרגליים. מדובר על תופעה נפוצה ומאוד לא נעימה משום שהפטרייה גורמת לכאב ופוגעת במראה החיצוני. ברוב המקרים תראה הפטרייה בתחילה כנקודה לבנה או צהובה שנמצאת בקצה של הציפורן, בהמשך היא עלולה להתפתח ולהגיע לתוך הציפורן, כתוצאה מכך הופכות הציפורניים לעבות, מתפרקות בקצוות ומשנות את הצבע. חשוב מאוד לטפל בפטרת בהקדם אך גם אם מטפלים בה כראוי היא עלולה לחזור.

מה גורם להתפתחות פטרת הציפורניים? איך ניתן למנוע את התופעה?

הפטריות אוהבות מקומות לחים וחמים כך שהפטרייה עלולה להופיע אצל אנשים שנוהגים לנעול נעליים סגורות במשך זמן רב. כדי להפחית את הסיכויים לחלות בפטרת ציפורניים מומלץ להשתמש בכפכפים כאשר מתקלחים במקלחת ציבורית (בבריכה, במהלך השירות הצבאי וכו'). כמו כן, אין לנעול נעליים של אנשים אחרים, מומלץ שלא לנעול נעליים סגורות לזמן מה, יש לשמור על הציפורניים יבשות ונקיות ואין לגזור או לקצוץ את הציפורניים באמצעות מספריים או קוצץ ציפורניים של אדם אחר.