פטרת ציפורניים טיפול טבעי – כן או לא?

פטרת ציפורניים טיפול טבעי – כן או לא?

לרוב האנשים יש פטרת ציפורניים באופן טבעי החל מגיל מסוים. מדובר בבעיה מוכרת ונפוצה, ושכיחותה גדלה עם הגיל. פטרת הציפורניים היא בעיה טבעית ונורמלית, לצערנו, הנובעת מבעיות שונות, כמו פטריות טבעיות במערכת העיכול, חשיפה ממושכת לזיהומים וכימיקלים ועוד. הטיפול בפטרת אינו פשוט, ושתי הדרכים המקובלות – דרך תרופות או טיפול טבעי, שלרוב הטיפולים הטבעיים אינן מוכיחים את עצמם. ננסה לענות במאמר זה בעיקר על שאלה אחת: פטרת ציפורניים טיפול טבעי – כן או לא, ואם הטיפול הטבעי לא עובד, איזה טיפול יעבוד?

טיפול טבעי בפטרת הציפורניים

בניגוד לטיפול התרופתי, טיפול בפטרת ציפורניים באופן טבעי כולל בעיקר מריחת חומרים שונים על הציפורניים הנגועות. לעיתים הטיפול הטבעי כולל מעין תרופה טבעית לפטרת ציפורניים, ולקיחה פנימית של שמנים אתריים או צמחי מרפא שונים, ושינוי תזונתי הכולל הימנעות מחומרים המזינים באופן טבעי את הפטריות, או הסתמכות על תזונה טבעונית.

כמה זמן צריך לקחת טיפול טבעי או קונבציונלי?

מדובר על טיפול ממושך, שאורך חצי שנה ויותר, ומרבית האנשים מתייאשים במהלכו, כי מטבענו ההתמדה ללא תוצאות קשה לנו.

זהירות – מדבק!

ישנם סוגים רבים של פטרת ציפורניים ורוב הסוגים מדבקים. לא בכדי מומלץ להיכנס למקלחות ציבוריות עם כפכפים, ורובנו נרתעים, מהכניסה למתקנים כאלה יחפים. בטבע או בגוף, הפטריות עמידות ביותר, ומטבען הן נועדו לעמוד בפני ניסיונות הכחדה, כך שהן עמידות גם בפני תרופות, טבעיות או כימיות, ובפני קרמים, משחות ושאר מוצרים, קונבנציונליים או טבעיים. למעשה, אחד החסרונות של הניסיונות לטפל בפטרת הציפורניים על ידי פתרון טבעי הוא העובדה כי כבמהלך הטיפול אנו ממשיכים להדביק בפטרת. מכיוון שהפטריה עוברת למקום הכי קרוב אליה באופן טבעי, יוצא שאנו מדביקים את עצמנו, בעצם, והפטריה ממשיכה להתפשט בטבעיות מציפורן לציפורן.

איך נפתרים מפטרת הציפורניים?

כאמור, פטרת ציפורניים טיפול טבעי או קונבנציונלי היא מטרד רציני והטיפול בה הוא ארוך. לשמחתנו, הטכנולוגית ממשיכה להתקדם, ומסתבר שמכשירי הלייזר יכולים לעזור גם כאן. אמנם טיפול בפטרת הציפורניים בלייזר אינו טבעי במאה אחוז, אך הוא יותר טבעי מלא טבעי, והוא מבטיח הסרה מלאה של פטרת הציפורניים ללא סכנות, תוך זמן קצר, ביעילות גדולה ביותר. טבעיות הטיפול בפטרת בעזרת לייזר טמון בעובדה כי אין חומרים כימיים המוכנסים לגוף וגורמים לו נזק, ויחד עם התוצאות המעולות הטבעיות שאנו מכירים מתחום הלייזר, די בכך.