פטרת ציפורניים טיפול בכדורים – טרבינאפין

פטרת ציפורניים טיפול בכדורים – טרבינאפין

אם התגלה כי יש לכם פטרת ציפורניים אז יש כל מיני טיפולים שיכולים לעזור לכם להסיר את הפטרת, הטיפול הנפוץ ביותר שניתן על ידי קופות חולים בישראל הוא – כדורים.

שי כל מיני משפחות כדורים לטיפול בפטרת ציפורניים, הרופאים מתאימים את הכדורים בהתאם לסוג הפטרת, אך יש רופאים שאוטומטית יתנו לכם טרבינאפין.

טרבינאפין או באנגלית TERBINAFINE הם כדורים מאוד יעלים לטיפול בפטרת ציפורניים, יש להם תופעות לוואי כמו לרוב הכדורים השונים שמטפלים בתופעה זו. לכדורים נגד פטרת ציפורניים תופעות לוואי העלולים  לפגוע בתפקוד הכבד גם לטרבינאפין יש השפעה זו אך משום מה רופאי קופות החולים אינם מתרגשים ממנה ואם המטופל לחוץ מאוד מהשפעת הכדורים אז שולחים אותו לבדיקת דם לאבחן את תפקודי הכבד בדרך כלל במהלך תקופת הטיפול בכדורים.

כדי להימנע מכל תופעות לוואי אלו אנחנו ממליצים טיפולי לייזר להסרת פטרת ציפורניים.

לטובת מי שרוצה לדעת את כל הפרטים ותופעות הלוואי על טרבינאפין של חברת טבע יכול לקרוא את הפרטים הבאים שנלקחו מדף העלון שמצורף לכדורים:

קבוצת תרפויטית:

אנטי פטרייתי מקבוצת ה-אלילאמינים

פעילות רפואית:

לטיפול בפטרת עור וציפורניים.

מתי אין להשתמש בתכשיר:

אל תשתמשי בתרופה כאשך הינך מניקה.

אם הינך סובל/ת או סבלת בעבר מליקוי בתפקוד הכבד או הכליה/מערכת השתן.

אין להשתמש בתרופה זו אם ידוע רגישות לאחד ממרכיביה.

אין להשתמש בתרופה מבלי להיוועץ ברופא לפני תחילת הטיפול אם הינך בהריון, סובל/ת מבעיות בעור.

אזהרות

בתקופת טיפול ממושך בתרופה זו יש לערוך בדיקות תפקודי כבד. חלק מתופעות הלוואי של תרופה זו עלולות להיות חמורות, במקרה שאחד מהסימפטומים הבאים מופיע, הפסק/י את הטיפול ופנה לרופא מיד: הצהבת העור והעיניים, שתן כהה מהרגיל, צואה בהירה, בחילה ממושכת, כאב בטן, אובדן תיאבון, עייפות בלתי שגרתית (סימנים לבעיות בכבד). בכיות בעור הכוללות פריחה, רגישות לאור, התקלפות של העור שלפוחיות ונפיחות בעיקר בשפתיים בפנים ובגרון (סימנים של תגובות עוריות חמורות). חום, כאב גרון, חולשה, דימום לא שיגרתי, נטיה להיווצרות חבלות ודלקות (סימנים של הפרעות בדם) אם הינך רגיש/ה למזון כלשהו או לתרופה כלשהי, עליך להודיע על כך לרופא לפני נטילת התרופה.

איך תשפיע התרופה על חיי היום היום שלך?

אין לנהוג או להשתמש במכונות מסוכנות אם הינך חש/ה סחרחורת לאחר נטילת טרבינאפין טבע.

תגובות בין-תרופתיות

אם הינך נוטל/ת תרופה נוספת כולל תרופות הנמכרות ללא מרשם או אם גמרת זה עתה הטיפול בתרופה אחרת, עליך לדווח לרופא המטפל כדי למנוע סיכונים או אי – יעילות הנובעים מתגובות בין – תרופתיות, במיוחד לגבי גלולות למניעת הריון, ריפמפיצין, או סימטידין, תרופות לטיפול בדיכאון הכוללות תרופות ממשפחת הטריצקליים (כגון דסיפראמין), ממשפחת ה SSRI וממשפחת חוסמי מונואמינואוקסידאז מסוג B. חוסמי בטא לטיפול בלחץ דם גבוה (כגון מטופרולול), תרופות מסוימות לטיפול בבעיות בלב (כגון פרופאנון), ווארפריון (לדילול הדם), ציקלוספורין (למניעת דחיית שתל), קפאין, טרפנאדין, טריאזולם, טולבוטמיד.

תופעות לוואי.

בנוסף לפעילות הרצויה של התרופה, בזמן השימוש זה עלולות להופיע תופעות לוואי כגון: בחילה והקאה, שלשול, כאב בטן, צרבת, אובדן תיאבון, תחושת מלאות בבטן, כאב ראש, כאבי פרקים ושרירים, גירוד ופריחות בעור.

שינוי או איבוד חוש הטעם.

תופעות לוואי נדירות: פגיעה בתפקודי הכבד.

תופעות לוואי נדירות מאוד: עייפות, פריחה בעור דמויות פסוריאזיס, החמרה בפסוריאזיס, זאבת, חוסר תחושה ועקצוץ, ירידה בכמות תאי הדם הלבנים, ירידה ברמת הטסיות בם, תגובות עוריות קשות.

תופעות אלו חולפות בדרך כלל תוך זמן קצר לאחר תקופת ההסתגלות לתכשיר. באם התופעות נמשכות או מטרידות יש לפנות לרופא.

תופעות המחייבות התייחסות:

במקרים נדירים תרופה זו יכולה לגרום להפרעות בתפקוד הכבד ובמקרים נדירים מאוד הבעיות בכבד עשויות להיות חמורות. בעיות חמורות בעור, בעיות בדם.(ראה סעיף "אזהרות").

יש להפסיק את הטיפול ולפנות לרופא מיד:

אם מופיעות תופעות לוואי הבאות: הצהבת העור והעיניים, שתן כהה מהרגיל, צואה בהירה, בחילה ממושכת, בעיות בקיבה, אובדן תיאבון, חולשה או עייפות בלתי שגרתית, כאב גרון מלווה בחום וצמרמורות, קשיי נשימה, סחרחורות (ראה גם סעיף "אזהרות").

בכל מקרה בו הינך מרגיש/ה תופעות לוואי שלא צויינו לעיל או אן חל שינוי בהרגשתך הכללית, עליך להתייעץ עם הרופא מיד.